לכידת נחשים בחצר? קראו לאיש מקצוע! 

נחשים עלולים להופיע בחצר בית פרטי או בניין משותף ולגרום לבהלה רבה בקרב דיירי הבית או עובדי מפעל, ולכן יש צורך בתגובה מיידית שלא תסכן אף אחד מהם. הכרת סוגי נחשים תסייע לכם לדעת מיד אם מדובר במין ארסי או שאינו ארסי. את ההרחקה לא מומלץ לבצע לבד אלא להיעזר בשירותיו של לוכד מקצועי.
אז מה עושים לאחר הכשת נחש?
למעשה, לפי החוק בישראל אסור לכם לפגוע בנחש אלא לדווח ללוכד שייקח אותו מסביבתכם וישחרר אותו רחוק בטבע. הימצאות נחש עלולה להפחיד מאוד את הנוכחים באזור, בעיקר ילדים, ולכן מומלץ לפעול בהחלטיות וגם לנסו להרגיע אותם ולמנוע בריחה המונית או חלילה ניסיונות להתקרב לנחש. 

 מה יעשה הלוכד

ראשית, עליכם להיות בטוחים שאכן מדובר בלוכד מוסמך ולדרוש ממנו תעודה מטעם רשות הטבע והגנים. כמו כן חשוב שהוא יהיה זמין, 24 שעות ו-7 ימים בשבוע, במהירות ויגיע תוך פרק זמן קצר ככל  שניתן. הלוכד יידע להרחיק את הנוכחים מהמקום ולפעול במהירות. תפקידכם הוא לפנות לו את הדרך ולתת לו ללכוד את הנחש. הנחשים מחפשים אוכל ומים ואינם תוקפים בני אדם, אלא רק כאשר הם מרגישים מאוימים. הלוכד יטפל נקודתית בנחש שחדר לטריטוריה שלכם וגם יוכל להדריך אתכם כיצד לבצע פעולות מניעה, שתכליתן להפוך את החצר או הגינה למקום שירחיק נחשים, וזאת באמצעות חיסול מקורות מזון ושתייה פוטנציאליים.

הדרכה מקצועית

אפשר להזמין לוכד נחשים גם כדי לקבל הדרכה כיצד לצמצם את הסיכון הפוטנציאלי. אחת השיטות היא טיפול ופינוי גזם ועשבייה, מאחר שאלה משמשים מקומות מסתור פוטנציאליים לנחשים. פעולות חשובות אחרות הן הדברה נגד מכרסמים, וכן איטום ברזים וסילוק מים עומדים מכלי אחסון בינה.
מוזמנים לפנות אל הלוכדים כדי לקבל שירות בטוח ומקצועי!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»