תשושי גוף לעומת תשושי נפש – ההבדלים

בית אבות הוא המקום האחרון אליו מגיעים בעיקר תשושי גוף. אנשים שעברו חיים שלמים הכלולים בהם עבודה אינטנסיבית, שחיקה ועמל רב ברוב המקרים מגיעים לבית אבות לתשושי גוף, שם הם קמים לחיים חדשים שמקנה להם מקום זה.

בית אבות לתשושי גוף

רבים הם בתי האבות הקיימים בישראל, המעניקים שירות טוב ולבבי לקליינטים המטופלים שלהם. רוב האנשים שמגיעים למקומות אלו, הם לרוב תשושי גוף וכוח, כאלו שעברו המון בחיים ורוצים לשים בעיקר את הגוף המקום אשר יעניק להם חיים חדשים.

מיהו תשוש גוף?

תשוש גוף, הינו מטופל, הסובל מירידה משמעותית בתפקוד המוח (נקרא גם "ירידה קוגניטיבית") במישורי הזיכרון שלו ותופעה זו גוררת אחריה סימפטומים שונים המשתנים במקצת ממטופל אחד למטופל אחר.

תשוש גוף הוא זה החסר בהתמצאות ואינטלקט ובמידה והוא זקוק לעזרה מלאה בפעילות היום יום, לרבות רחצה, הלבשה, הולכה, אכילה, השכבה, שימוש בשירותים (עקב אי שליטה על הסוגרים), כמו כן גם הכוונה בניידות והשגחה על בטיחותו 24 שעות ביממה.

מיהו מטופל שיקומי?

מטופל שיקומי הוא חולה הזקוק לטיפול שיקומי לחזרה מלאה או חלקית לתפקוד, כתוצאה ממחלות המלוות בירידה תפקודית כגון: אירוע מוחי ופגיעות נוירולוגיות שונות (כולל חולים עם איסור דריכה). שברים ובעיות אורטופדיות אחרות כמו קטיעות החלפת מפרקים ועוד דלקות פרקים עם הפרעות תפקודיות. וכן חולה לאחר מחלה קשה וממושכת.

מהו מוסד גריאטרי?

בי"ח גריאטרי סיעודי כהגדרתו. הוא בית חולים לאשפוז ממושך הכולל מחלקה אחת או יותר, של מטופלים סיעודיים או תשושי נפש, העומד בתנאי הרישוי הנדרשים ופועל במסגרת רישיון הניתן לו ע"י משרד הבריאות. ביה"ח עשוי לכלול גם מחלקות לסיעוד מורכב.

מהו טיפול בהגבלה פיזית?

הגבלה פיזית היא חלק מהטיפול הרפואי שנועד להגן על המטופל מפני גרימת נזק לעצמו. החלטה על כך של המטופל או של בא כוחו (אפוטרופוס), תתקבל רק לאחר שמוצו כל האפשרויות האחרות העומדות בפני הצוות המקצועי וניתנה הסכמה מודעת של כל הגורמים הרלוונטיים לאותו חולה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»