למי יותר קשה להיגמל, בנים או בנות? ד"ר קובי שגיא משתף

נושא הרטבת הלילה הוא משמעותי הרבה יותר אצל הבנים. רוב הבנות נגמלות עד גיל ארבע הן ביום והן בלילה. 

כשני שליש מהמטופלים שלנו הם בנים, לעומת שליש בנות ומדובר בנתון שאינו משתנה כבר כשלושים שנה. 

שיטות טיפוליות חדשניות בקליניקה של ד"ר קובי שגיא 

הקליניקה של ד"ר קובי שגיא פועלת כבר מעל לשלושים שנה בתחום הגמילה. עם הזמן גובשו שיטות טיפוליות חדשניות המתאימות לכל הילדים ומיושמות בהצלחה רבה.

כל מהלך כולל חשיבה פסיכולוגית על היבטים רבים כדי ליצור מעטפת נעימה לילדים. לדוגמה, כדי לא להביך אותם, רוב הטיפולים נעשים בבית באמצעות ההורים בהכוונה של הצוות המקצועי וד"ר קובי שגיא. הילד נמצא בבית שלו, בלי אנשים נוספים בחדר ההמתנה, כך שזו השיטה הנוחה והאינטימית ביותר עבורו. 

הילדים לומדים לתרגל את כיווץ שריר הסוגר כך שיבצעו זאת בפועל כשהם מרגישים שהשלפוחית שלהם מלאה. לאחר מכן, מטפלים בשיטת הזמזם, מדובר בסדינית הנמצאת על המיטה ומחוברת לזמזם. כשהילד מתחיל להשתין, הזמזם קולט את הנוזל ולכן מצלצל כדי שהילד יכווץ את השריר וילך לשירותים.

התהליך אורך כמה חודשים, יש אחוזי הצלחה גדולים אך יש גם כמות של ילדים שהשיטה אינה עובדת עבורם ולכן מנסים שיטות התאמה אחרות .

ניסיון למצוא פתרונות חלופיים בהכוונה של ד"ר קובי שגיא 

אם מדובר בילד שגילו שמונה ומעלה, אפשר לנסות טיפול תרופתי אשר מאט את קצב השתן ולכן תוך פרק זמן קצר, לא מתרחשת ההרטבה הלילית. טיפול זה מומלץ בעיקר לטיפול נקודתי, אם הילד ישן אצל חבר או יוצא לטיול כיוון שאם הילד נוטל את התרופה באופן קבוע, הוא מפתח בה תלות וברגע שיפסיק, ההרטבה הלילית תחזור שוב. 

ד"ר קובי שגיא ממליץ גם על טיפולים אלטרנטיביים המבוצעים על ידי מטפלים מצוינים המתמחים בעבודה עם ילדים וטיפלו במקרים דומים כמו לדוגמה מי שעוסק בדיקור סיני, רפלקסולוגיה, הומאופתיה, פרחי באך ובמקרים ייחודיים דיאטה לספיחת נוזלים וטיפול בהיפנוזה. 

אנו מכוונים את הילד באופן מקצועי, עד שיימצא הפתרון. 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»