התרת נישואין אזרחיים – לא פשוט כמו שאתם אולי חושבים

וודאי שמעתם על לא מעט אנשים שאינם מעוניינים או יכולים להתחתן במסגרת מסורתית, כלומר ברבנות. על מנת להינשא אזרחית, על שני בני הזוג לטוס לחו"ל מכיוון שבמדינת ישראל לא קיימים נישואין אזרחיים. 

מעמדם של מי שנישא בנישואין אזרחיים

אם ההגעה לארץ, מעמדם של זוגות אלה איננו שונה ממי שנישא ברבנות. אולם התרת נישואין אזרחיים איננה כה פשוטה ותמיד כדאי לפנות לאיש מקצוע, במקרה זה עו"ד שילווה אתכם לאורך כל ההליך. אולי תופתעו לדעת, אבל זוגות שבחרו בנישואין אזרחיים, כן חייבים להתיר אותם ברבנות.

מדוע יש לפנות לרבנות?

בכל מקרה של נישואין אזרחיים והתרתם יש לפנות אל הרבנות, וכל זאת למה? על פי בית המשפט הרבני, יש להתיר נישואין גם אם הם אזרחיים, בכדי ששני בני הזוג יהיו גרושים פורמלית, לאחר מכן ניתן הגט.

למה הליך זה איננו פשוט?

אנשים בוחרים בנישואין אזרחיים מסיבות שונות. למשל: מי שאיננו יהודי ומעוניין להתחתן עם בן דת אחרת,  זוגות חד מיניים, וכאשר יהדותו של אזרח ישראלי נתונה בספק. זוגות שהחליטו לטוס לחו"ל ושם גם להתחתן, יכולים גם להתגרש באותה המדינה ולהביא לארץ את כל המסמכים הרלוונטיים. אולם תעודה זו אמורה להיות מוכרת על ידי משרד הפנים הישראלי. 

מדוע לשכור את שירותיו של עו"ד?

מדובר בצעד מורכב מאוד, ולכן כה חשוב לפנות לעו"ד המתמחה בנושא זה כמו עו"ד עמרי אזולאי, הבקיא בכל הפרטים והחוקים. הוא יעניק לכם ייעוץ התחלתי על מנת שתדעו היכן אתם עומדים. כאשר בני הזוג הם חסרי דת או שהם מוסלמים, נוצרים או בני כל דת אחרת מלבד יהדות, יש לדעת בדיוק מה לעשות על מנת להתיר את הנישואין הללו.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»