5 דברים שלא ידעת על קרע בלברום כתף

קרע בלברום כתף

קרע בלברום בכתף נחשב לתופעה שכיחה למדי בעיקר בקרב ספורטאים אך לא רק. הקרע עלול להיגרם כתוצאה ממגוון סיבות, אם כי לרוב מדובר על עומס יתר במפרק. לברום זה שם הרקמה הסחוסית שממלאה תפקיד חשוב בכתף. כאשר חוזרים על פעילויות חוזרות ונשנות שכוללות טווח תנועה קיצוני, תנועות ידיים שהן מעל לגובה של הראש וכדומה, עלול הדבר להוביל לקרע באזור.

דברים שצריך לדעת על קרע בלברום בכתף

  1. קרע בלברום כתף גורם לכאבים בולטים שהולכים ומחמירים בכל תנועה. בעיקר מורגש הכאב כשמבצעים תנועות מעל לראש. לכאב עשוי להתלוות אוושה קלה מכיוון המפרק. הקרע בהחלט יגרום למוגבלות ומעבר לכך – לחוסר יציבות באזור הכתף.
  2. האבחן של קרע הינו לא פשוט. זאת בגלל שבבדיקת דימות לא תמיד ניתן לזהות באופן חד משמעי כי אכן מדובר על קרע. זאת בגלל המיקום העמוק יחסית רקמת הלברום. כדי לוודא אבחון מדויק מתבססים על פרטים נוספים כמו: היסטוריה רפואית, בדיקה גופנית, איתור נקודות הכאב, בדיקת דימות ועוד.
  3. במקרים רבים עשוי הטיפול השמרני להיות המועיל ביותר. הטיפול מפחית את הדלקת שנוצרת באזור ולכן מפחיתה את הכאבים שמתלווים לקרע. כמו כן משפר הטיפול את טווח התנועה של הכתף והמפרקים באזור.
  4. ניתן לטפל בדלקת עצמה באמצעות לייזר או תרגילים ייעודיים לאזור הכתף. אלו מחזירים את טווח התנועה חרף הקרע, מפחית את הכאב ומשפר את איכות החיים. יש מקרים חמורים שטיפולים אלו אינם מקלים על הכאב.
  5. במצבים חמורים יופנה המטופל בגין קרע במיניסקוס לטיפול כירורגי כאשר המטרה הינה תיקון הלברום. במהלך ההחלמה יונחה המטופל לבצע תרגילים מסויימים על מנת להחזיר לעצמו את טווח התנועה.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

מה זה PETG?

מדפסות תלת ממדיות כיום, תומכות לרוב בביצוע של מודלים על בסיס כל מיני חומרים פלסטיים. אם נתקלתם במילה PETG ורציתם לדעת מה זה PETG, אז קודם כל מדובר בחומר נפוץ להדפסות תלת ממדיות. אם אתם רוצים לדעת קצת יותר מזה,

קרא עוד»

אי מטבח – יתרונות וחסרונות

אם אתם בונים בית חדש או משפצים את הבית הקיים שלכם, אחד האזורים שכל אדם משקיע רבות בעיצוב שלו הוא כמובן המטבח הביתי. ישנם לא מעט רעיונות לעיצוב מטבח ביתי כאשר לכל אדם יש את האפשרות לבחור את האופן שבו

קרא עוד»

מזותרפיה אצל קוסמטיקאית – תביאי את היופי שבך לידי ביטוי

נשים שרוצות להיראות בשיאן תמיד צריכות לחשוב על מראה עור הפנים שלהן והטיפוח שלו. שילוב בין מזותרפיה אצל קוסמטיקאית לבין הקפדה על אורח חיים בריא זה המפתח לעור קורן שנראה במיטבו בכל יום. במהלך טיפול מזותרפיה מבצעים ניקוי ראשוני של

קרא עוד»