5 דברים שלא ידעת על קרע בלברום כתף

קרע בלברום בכתף נחשב לתופעה שכיחה למדי בעיקר בקרב ספורטאים אך לא רק. הקרע עלול להיגרם כתוצאה ממגוון סיבות, אם כי לרוב מדובר על עומס יתר במפרק. לברום זה שם הרקמה הסחוסית שממלאה תפקיד חשוב בכתף. כאשר חוזרים על פעילויות חוזרות ונשנות שכוללות טווח תנועה קיצוני, תנועות ידיים שהן מעל לגובה של הראש וכדומה, עלול הדבר להוביל לקרע באזור.

דברים שצריך לדעת על קרע בלברום בכתף

  1. קרע בלברום כתף גורם לכאבים בולטים שהולכים ומחמירים בכל תנועה. בעיקר מורגש הכאב כשמבצעים תנועות מעל לראש. לכאב עשוי להתלוות אוושה קלה מכיוון המפרק. הקרע בהחלט יגרום למוגבלות ומעבר לכך – לחוסר יציבות באזור הכתף.
  2. האבחן של קרע הינו לא פשוט. זאת בגלל שבבדיקת דימות לא תמיד ניתן לזהות באופן חד משמעי כי אכן מדובר על קרע. זאת בגלל המיקום העמוק יחסית רקמת הלברום. כדי לוודא אבחון מדויק מתבססים על פרטים נוספים כמו: היסטוריה רפואית, בדיקה גופנית, איתור נקודות הכאב, בדיקת דימות ועוד.
  3. במקרים רבים עשוי הטיפול השמרני להיות המועיל ביותר. הטיפול מפחית את הדלקת שנוצרת באזור ולכן מפחיתה את הכאבים שמתלווים לקרע. כמו כן משפר הטיפול את טווח התנועה של הכתף והמפרקים באזור.
  4. ניתן לטפל בדלקת עצמה באמצעות לייזר או תרגילים ייעודיים לאזור הכתף. אלו מחזירים את טווח התנועה חרף הקרע, מפחית את הכאב ומשפר את איכות החיים. יש מקרים חמורים שטיפולים אלו אינם מקלים על הכאב.
  5. במצבים חמורים יופנה המטופל בגין קרע במיניסקוס לטיפול כירורגי כאשר המטרה הינה תיקון הלברום. במהלך ההחלמה יונחה המטופל לבצע תרגילים מסויימים על מנת להחזיר לעצמו את טווח התנועה.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»