רעיונות מקוריים לגיבוש תלמידים בטבע

המאמר באדיבות Anat Tour

היום ניתן למצוא לא מעט רעיונות מקוריים לגיבוש תלמידים בטבע, היות ומדובר על מגמה שהולכת ותופסת תאוצה. ימי גיבוש נהפכו לאחת הפעילויות החשובות ביותר בכל בתי הספר, היות וקיימת הבנה לגבי הצורך של כל אחד מהילדים להרגיש שייך לכיתה, לשכבה ולבית הספר. במהלך היום – יום, רוב התלמידים מתעסקים בעניינים שלהם, לומדים ומדברים בעיקר עם החברים הקרובים שלהם. אך על מנת להגדיל את מעגל החברים של הילדים, לאפשר להם לחוות חוויות חדשות ולהכיר להם צדדים לא מוכרים בעצמם ובשאר חברי הכיתה שלהם, חשוב להשקיע ביום גיבוש מקורי, מיוחד ומעניין. מומלץ כמובן להתאים את יום הגיבוש לגיל התלמידים, לאופי שלהם ולתחומי העניין שמדברים אליהם, היות והמטרה היא להפוך את היום הזה לאירוע מהנה ולא לעוד מטלה נוספת שיש לבצע.

רעיונות מקוריים לגיבוש תלמידים בטבע – חשיבה מחוץ לקופסא

ניתן היום למצוא בתי ספר רבים שבוחרים להשקיע ביום כיף ויום גיבוש לתלמידים שלהם, במסגרת שונה ומעניינית יותר. ניתן כמובן להעביר יום גיבוש באולם ההתעמלות למשל, אך הרבה יותר מעניין ומהנה, להעביר את כל היום בחיק הטבע. ניתן למצוא לא מעט רעיונות מעולים כיצד להעביר את היום בצורה הטובה ביותר, כאשר המטרה היא להתאים את סוג הפעילות לאופי התלמידים. ניתן למשל לארגן ארוחת שטח, הכוללת תה צמחים שמבושל בגזיה, מלווה בעוגיות טעימות, בזמן שסיר האוכל מתבשל על המדורה. כמו כן, ניתן להכין בשטח לאפות בעבודת יד, ולמרוח עליהן לאבנה, שוקולד או כל ממרח אפשרי אחר. התלמידים יכולים לשתף פעולה ביצירת סעודת מלכים, כולל סלט, תבשיל, לאפות ומאפים שונים שניתן לייצר בשטח. אופציה נוספת, היא להשקיע במשחקי גיבוש שונים, אשר מצריכים מהתלמידים חשיבה, תכנון ועבודת צוות. המשחקים יכולים להיות תחרותיים, דבר שילהיב את הילדים לשתף פעולה, על מנת לנצח את הקבוצה המתחרה. 

לסיכום, ניתן היום למצוא לא מעט רעיונות מקוריים לגיבוש תלמידים בטבע. כמות המשחקים שיכולה להתאים לאירוע היא אין סופית, והיא כוללת בתוכה משחקי גיבוש והנאה לצד משחקים קבוצתיים הדורשים שיתוף פעולה מלא מכל חברי הקבוצה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»