סקירה של מיתרים לגיטרה אקוסטית

הגיטרה האקוסטית הינה כלי נגינה שפותח בתחילת המאה העשרים באמריקה. המיוחד בגיטרה אקוסטית היא המיתרים העשויים ממתכת. בשונה מגיטרה קלאסית בה המיתרים עשויים מניילון או מעיים. החברה הבולטת בתחום הגיטרות האקוסטיות היא מרטין. הודות לחברה זו פותחו הגיטרות הללו והם הפכו להיות כלי נגינה שימושי ופופולארי מאוד.

תיבת התהודה והאקוסטיקה

לכל גיטרה שהיא יש את אותה שיטת השמעה. לגיטרה יש תיבת תהודה שהיא זו שיוצרת את הצליל שמופק באמצעות מתיחת המיתר. למעשה כל גיטרה היא גם גיטרה אקוסטית, אבל מקובל לקרוא בשם זה לגיטרות שלהן מיתרי פלדה. אך גם הגדרה זו של החומר ממנו מיוצרים המיתרים אינה מדויקת, כיוון שיש מיתרים מתכתיים שאינם עשויים פלדה, אשר משמשים בתחום הגיטרות האקוסטיות. לכן נכון יותר לדייק ולהגדיר, כי גיטרה אקוסטית היא גיטרה בה מתח המיתרים הוא כפול מאשר מתח המיתרים בגיטרה קלאסית. המתח הכפול הוא זה שיוצר את ההבדל בין גיטרה קלאסית לנגינה בגיטרה אקוסטית. ההבדל הזה במיתרים ובמתח שלהם יוצר את השינוי בצלילים, בסגנון הנגינה ובמבנה של הגיטרה.

המיתרים המתאימים לאופי הנגינה

כדי להצליח להפיק מהגיטרה שלכם את הצלילים הרצויים לכם, בהתאם לסגנון הנגינה ולנטייה האישית שלכם, חשוב מאוד להתאים את המיתרים המתאימים. עליכם להתייחס לחומר הגלם ממנו מיוצרים המיתרים, לאיכות שלהם ולהגדרה המקצועית שלהם. רק כך ניתן לוודא כי המיתרים בהם אתם עושים שימוש אכן מתאימים לגיטרה וליד שלכם, ואתם תוכלו להפיק מהם את המנגינות הרצויות לכם. אם כי תמיד כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום, ולקבל המלצה ממורה נגינה או מאיש מכירות לגבי בחירה נכונה של מיתרים לגיטרה אקוסטית. כך תוכלו להיות בטוחים שהמיתרים של הגיטרה שלכם איכותיים ומתאימים, והם יאפשרו לכם לנגן בהתאם לצורך ולמטרת הנגינה שלכם.

מהן גיטרות מוגברות?

בתוך הנישה של גיטרות ניתן להבחין בגיטרות מוגברות. מדובר על גיטרות שלהן הגברה נוספת וחשמלית בנוסף להגברה האקוסטית של תיבת התהודה. הגיטרה המוגברת עשויה להיות קלאסית או אקוסטית. עוצמת השמע שלה תהיה חזקה יותר.

אולי יעניין אותך גם מיתרים לגיטרה קלאסית

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»