מה עושים אם מצוף ניאגרה נתקע?

המאמר באדיבות ניאגרה פיקס

הניאגרה היא אחד הדברים שבאים לשימוש בתדירות הכי גבוהה בבית עם אנשים. על כן ננסה לעשות איתה היכרות ולהכיר את החלקים שקיימים בה וכיצד היא פועלת. מתקן שירותים סטנדרטי מכיל שני חלקים – אסלה ומיכל הדחה הלא היא הניאגרה. הניאגרה עצמה, מורכבת אף היא משני חלקים – מנגנון ההדחה שנקרא גם פעמון ושסתום המצוף.

ניאגרה – כיצד היא פועלת?

תפקידו של מנגנון ההדחה הוא להזרים מים אל תוך האסלה ולשטוף אותה לאחר השימוש בה. למנגנון ההדחה יש כפתור וכאשר לוחצים עליו מתרומם הפקק שנמצא בתחתית מנגנון ההדחה, על ידי מנוף קטן וכך משתחררים המים דרך חור שנמצא בתחתית המיכל אל עבר האסלה.

בין חלקי הניאגרה ישנו גם את המצוף. למצוף יש שני תפקידים – האחד הוא למלאות מחדש את המים במיכל לאחר כל הדחה והשני, לעצור את פעולת מילוי המים לאחר שהם הגיעו למפלס הרצוי.

מצוף ניאגרה – איך הוא עובד?

ככל שהמכל מתמלא במים, עולה המצוף כלפי מעלה והזרוע שמחוברת אליו יוצרת לחץ על גומיית האטם אשר חוסמת את מעבר המים לניאגרה. מה שקורה הוא, שנסתם החור שמזרים את המים אל המיכל ולא מאפשר להם למלא את המיכל עוד ולהציף את האסלה. כאשר לוחצים על לחצן ההדחה, המצוף מתחיל לשקוע ומוריד את הלחץ מעל הגומייה שאוטמת את פתח כניסת המים. בשלב הזה, יכולים המים לזרום אל תוך המיכל והם ממלאים אותו שוב עד שהמצוף עולה למעלה ונוצר שוב לחץ על גומיית האטם.

מה עושים כאשר המצוף נתקע?

במנגנון של מצוף הניאגרה קיים בורג המאפשר לכוון אותו בגבהים שונים על מנת להגדיל או להקטין את כמות המים במיכל. מה שקורה הוא, כי במידה והמצוף מכוון גבוה מידי, יתמלא המיכל ביותר מים והם עלולים לחלחל אל תוך האסלה. במצב כזה, הפתרון הוא, פשוט לכוון את גובה המצוף באמצעות הבורג למצב נמוך יותר. עם זאת, יכול להיות מצב בו המצוף כבר בלוי ואז לא יעזור לכוון אותו אלא יהיה צורך להחליפו בחדש.

לעוד מידע בנושא תיקון מצוף ניאגרה סמויה

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

על התהליך של שינוע חומרים מסוכנים

הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מאוד מסובך ומסוכן. זה כרוך במצבים בסיכון גבוה, כגון פיצוצים, שריפות ושפכים. הובלת חומרים מסוכנים היא תהליך מורכב. היא כרוכה בסיכונים מסוכנים לאדם המוביל אותם, בחוסר מידע ומודעות ובחוסר אמצעי אבטחה. יחד עם זאת, הוא

קרא עוד»

חנות צעצועים

חנויות צעצועים הן מקום שבו ילדים והורים יכולים ללכת לקנות את הצעצועים האהובים עליהם. ישנן חנויות צעצועים רבות ושונות המוכרות סוגים שונים של צעצועים. בשנים האחרונות, חנויות צעצועים רבות נסגרו עקב עליית הקניות המקוונות.  עם הגידול במסחר האלקטרוני, אנשים יכולים

קרא עוד»

מהם התסמינים של מחלת דופויטרן?

מחלת דופויטרן היא מצב נדיר הפוגע בדרך כלל באזורי כף היד, האצבעות והאגודל של היד. זה גורם לעיבוי של הרקמה באזורים אלה. המחלה יכולה גם לגרום להתכווצויות ללא כאבים (כאשר חלק אחד של הגוף מתהדק ומתקבע) באזורים אלו. התסמינים כוללים:

קרא עוד»