למה חשוב לעשות בדק בית לפני קניית דירה?

בדיקת מבנה לפני קנייה

בדרך לרכישת דירה חדשה לוקחים בחשבון שיקולים שונים ומבצעים פעולות חיוניות. אחת שחשוב לעשות היא בדק בית מקצועי אשר נועד למציאת ליקויי בניה. כדאי לעשות זאת בעת רכישת נכס יד שנייה או דירה חדשה, ובמיוחד, כאשר יש חשד לליקויי בניה אותם ניתן לראות בעין. הצורך בבדיקה כזאת נובע מחשש לליקויים חמורים אשר יפגעו במהלך החיים התקין בעת המגורים, מהצורך בתיקונם בעלות רבה, מהתמודדות עם תיקונים מורכבים בזמן שכבר גרים בבית ואורח החיים משתבש בגללן וכדומה. רצוי לגלות את הבעיות מראש, להתריע עליהן בפני המוכר ולטפל בהן מאשר להשקיע מאמצים כפולים ומשולשים במציאת פתרונות מאוחרים כמו לדוגמא פתרון בעיות איטום.

בדיקה מקיפה

בכל חברת בדק בית יש מהנדסים מיומנים בעלי ידע בהנדסת בנין אשר מתמחים בבדיקות מהסוג הזה ומבצעים בדיקת מבנה לפני קנייה. הנושאים הנבדקים הם גלויים או סמויים מהעין ובהם: עיבוי בקירות, רטיבות בקירות או נזילות בצנרת פנימית, ליקויים בשלד המבנה כולל במעטפת הבית. בנוסף, בדיקות מערכות חשמל, גז, מים וכדומה, בדיקת פנים הבית, בדיקת ליקויי בטיחות, גימור שאיננו מושלם ועוד. צריך לציין, כי הבדיקה הינה יסודית וכוללת מידות השטח והחללים בפועל לעומת אלו הנמצאים בתכניות תוך כדי שימוש באמצעים טכנולוגיים.

הגשת דו"ח

לאחר שהחברה מסיימת את הבדיקה היא מגישה דו"ח מסודר על מצב הדירה. במקרים בהם קיימים ליקויים משמעותיים היא מצרפת דו"ח הערכות כספיות לנזקים ולתיקונים הנדרשים. בשלב  זה ובעת תקלות חמורות ניתן לסגת מהעסקה או לתמחר את הליקויים במחיר הסופי. במקרים של ליקויים בדירה חדשה, כדאי לבקש תיקון לפני שנכנסים אליה. במידה והתיקון מתארך ושוכרים דירה חילופית למשך תקופה נוספת ניתן  לבקש מהחברה הבונה פיצוי על ההוצאה ועוד. החברה גם תגן על הדו"ח שניתן להשתמש בו בעת הצורך.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

Blog
משה יצחקוב

שעונים מעוצבים 

עם כניסת הטלפונים החכמים לחיינו, רבים ויתרו על שעוני היד, אבל שעונים לבית עדיין נחשבים למוצר חובה חשוב וחיוני, המשלב גם דקורציה במיטבה. אז איזה

קרא עוד»