אבקת חלבון מי גבינה – מה זה?

אבקות חלבון

אבקת חלבון מי גבינה מבוססת על מי גבינה כחומר גלם. מים אלו הינם תוצרי לוואי בתעשיית החלב והם מנוצלים לייצור אבקות. היתרון הרב במי הגבינה שהן בנויות מחלבונים פשוטי מבנה המתפרקים לשרשראות חומצו אמינו במהירות רבה יותר מאשר אבקות חלבון מבוססות חלבון החלב קזאין. לכן, הן נספגות היטב בדם ובגוף. כך ניתן להשתמש בהם בנסיבות שונות ובעיקר, לפני אימון כושר ובמהלכו עת יש צורך לחזק את הגוף. לאחר האימון מקובל להשתמש באבקות חלבון מבוססות קזאין המתמוססות באיטיות בגוף. לרגע השימוש יש כאן משמעות פחותה  ומאידך הספיגה האיטית טובה לגוף. שני תוספי המזון הללו הם בין הנפוצים ביותר.

חומצות האמינו

חומצות האמינו הן למעשה, אבני הבנייה של החלבונים והן ממלאות תפקיד חשוב בגדילה ובפיתוח של הגוף. מי הגבינה שבמוצרי החלב מכילים את האחוז הגבוהה ביותר של חומצות האמינו, ולכן, חשיבותם. במוצר חלב סטנדארטי החלק הזה מהווה כ 20% מכלל החלבוני שבחלב אבל הערך שלו חשוב יותר מסך כל החלבונים האחרים. השימוש באבקות חלבון אינו נועד רק לספורטאים אלא גם לחולים המשתקמים מפציעות, ובאופן כללי, לכל אדם בכל גיל – מאחר וצמיחת התאים בגוף אינה פוסקת לעולם.

תהליך הייצור

בתהליך הייצור מבודדים את חלבון מי הגבינה, מהחומר המופק מייצרים אבקת גבינה והוא מוסף למגוון רחב של מוצרי מזון. מוסיפים להם חומרי ריח וטעם כמו שוקולד, וניל, וכן, ויטמינים ומינראלים חיוניים.  את האבקות ניתן למוסס במים, בחלב, במיצים וליצור משקאות שונים כולל שייקים האהובים על ידי ספורטאים הבונים מסת שריר. מומלץ לרכוש אבקות חלבון ותוספי תזונה אחרים מחנות אבקות חלבון או מחברה בעלת מוניטין אשר מייצרת אותם תחת בקרת ייצור מחמירה ובאיכות מעולה. אלו מוצרים חיוניים לגוף ובטוחים לצריכה. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

Blog
משה יצחקוב

שעונים מעוצבים 

עם כניסת הטלפונים החכמים לחיינו, רבים ויתרו על שעוני היד, אבל שעונים לבית עדיין נחשבים למוצר חובה חשוב וחיוני, המשלב גם דקורציה במיטבה. אז איזה

קרא עוד»