מתי כדאי להחליף מצבר לאוטו?

מתי כדאי להחליף מצבר לאוטו?

הבטרייה הקטנה זו שיושבת לנו באוטו מקדימה, יש לה תאריך תפוגה. רוב המצברים "חיים" 3-5 שנים וזה כמובן תלוי המון בהרגלי הנסיעה של הנהג. מרגע הנעת הרכב על ידי הבטרייה הגדולה שנמצאת במכסה המנוע ועד סיום חייו של מצבר עובר לו זמן שרוב בעלי המכוניות לא לוקחות בחשבון.

שאלה נפוצה: מתי נחליף את המצבר?

  • כשתוקף המצבר עומד להיגמר או אולי קצת לפני? 
  • כשהאוטו לא מניע מחוסר אנרגיה רק אז נלך למוסך להחליף?
  • כשעבר זמן רב מאז שהחלפנו את המצבר הישן לזה החדש?

אם נצא לסיבוב במדבר עם כמות המים המספיקה בדיוק לכמות הימים שבהם נשהה בטיול הכל יכול באמת להתנהל כשורה.  הבעיה היא שלעולם לא נדע מה יווצר, יתגלה או ישתנה בטיולון שלנו למדבר יהודה. אולי נתקע עם הרכב אחרי יום מתיש או שהמים יאבדו או יגנבו או יתרוקנו שלא לפי החישוב הארוך שנתנו בו לפני שיצאנו ליום הכייף הזה?! ברור והגיוני שלא ניקח מים במדוייק אלא נביא אקסטרה. הרבה יותר מהמתוכנן.

לשירותי החלפת מצבר עד הבית.

מצבר האוטו הוא חיי הרכב שלנו. הוא המים שמעניקים חיים לרכבינו!

הוא חייב להיות מלא תמיד ואיתו הסיפור מסוכן לא פחות מלהיתקע בלי מים. מה שקורה כשמגיעים למצבר האוטו? האם נדע מתי הוא יגמר בדיוק? ואם נהיה במקום שומם שלעולם לא מגיע אדם לשם מה אז? ממי נבקש עזרה? 

כאן בדיוק המקום לומר בקול ברור וחד. לא מחכים שמצבר יגמר ואז מחליפים אלא הרבה לפני. עמיפיקס מסבירים כי אם תוקפו עד סוף שנה לא נחכה את כל הזמן הזה כי בסוף נתקע באמצע רמזור, באוטוסטרדה, בעליה לירושלים או סתם על הבוקר כשבדיוק תכננו יום עמוס של פעילות ובום. הכל קרס. כסף לנגרר או טכנאי ועכשיו נזיז את הסידורים שלנו לימים אחרים וכו' זה לא שווה את הכאוס הצפוי.

מצבר, כשכבר מחליפים, רק חדש עם תוקף וממקום מורשה, כדי לא להישאר עם מצבר יד שניה ולמצוא את רכבינו לא נדלק שבוע אחרי הקניה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

תכשיר ביתי לעור הפנים
Blog
דניאל זריהן

טיפוח העור רק לנשים?!

טיפוח העור רק לנשים זה דבר שקרה בעבר. במציאות העכשווית גם גברים רבים מגיעים לטיפול בעור שלהם באופן רציף וקבוע.  טיפוח העור לגברים  גברים רבים

קרא עוד»