מה ההבדל בין מלט אפור למלט לבן? (מלט לבן)

חומרי מלט העיקריים הם מלט אפור מצד אחד ומלט לבן מצד שני. לפני שנסביר על ההבדלים ביניהם, כדאי לדעת קצת על הדברים שבהם הם דומים. גם מלט לבן וגם מלט אפור מגיעים כאבקה שעשויים להיות מעורבים בה כמה חומרים. כך למשל חומרי צמנט, חול, לעיתים חומרים נוספים כגון אפר או אבקת פחם. בכל צורה שהיא, לאחר יישום החומר הוא נועד לעבור התמצקות והתקשות. השימושים של מלט כוללים לדוגמא את החיבור של לבנים, חיפוי הקירות לצרכי חיזוק והגנה, לטובת יישומים אקוסטיים שונים ועוד. 

מה יותר נפוץ מלט אפור או מלט לבן 

מלט אפור (שיש הקוראים לו גם מלט שחור) הוא המלט הנפוץ יותר. על פי רוב הוא גם יותר זול, למרות שהמחיר עשוי להיות מושפע מקריטריונים נוספים. כלומר, האם מוסיפים למלט חומרים שמזרזים את ההתקשות או הופכים אותו ליותר חזק. 

מלט לבן בעבודות בהירות 

על פי רוב נהוג לבחור במלט הלבן כאשר נעשה שימוש בעבודות בהירות או כאשר רוצים לשלב במלט חומר צבע מסוימים. אם רוצים שהיציקה תהיה בהירה ולא אפורה, בוחרים את המלט הלבן. בסוגי ריצוף מסוימים תהיה עדיפות למלט הבהיר וכן כאשר מבצעים את היישום בשיטת השפריץ. 

דגשים חשובים בעבודה עם מלט:

  • בערבוב של מלט עם מים יש לדאוג לתערובת לא סמיכה מדי ולא דלילה מדי. 
  • הוספת סיד לתערובת עלולה לגרום להיחלשות של המלט לאחר ההתקשות. 
  • מלט לבן איכותי יתאים ליישום שכבות בסיס בשיקום או טיפול במבנים ישנים. 
  • לפני יישום המלט יש להסיר חלקים רופפים, חלקי בטון, כל חומר שומני או לכלוך. 
  • השימוש במלט אפור או מלט לבן רק לאחר ערבוב, כשהתקבלה תערובת חלקה. 

אולי יעניין אותך מידע על מלט לייבוש מהיר

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

היתר בנייה לשימוש חורג
בית וגינה
משה יצחקוב

מהו היתר בנייה לשימוש חורג?

במדינה מסודרת כל בנייה שהיא מצריכה היתר בנייה. כאשר יש כללים ופרמטרים שבהתאם להם יינתן ההיתר. יש מקרים בהם נוצר צורך לקבל היתר בנייה לשימוש

קרא עוד»