איך שמאי מקרקעין מבצע הערכת שווי דירה?

הערכת שווי דירה

כאשר ניגשים אל ביצוע הערכת שווי דירה יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים. אלה מאפשרים לשמאי לבצע הערכה מדויקת וזאת תוך כדי התחשבות מקיפה בשלל נסיבות. במאמר הבא ידובר על הדברים החשובים בעת ביצוע הערכת שווי דירה על ידי שמאי מקרקעין.

הסביבה בה נמצאת הדירה

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בכל הנוגע לשווי הדירה יהיה הסביבה בה נמצאת הדירה. בדרך כלל שמאי מקרקעין יעניק ערך רב יותר לדירות שנמצאות במיקומים מרכזיים בעיר. כמו כן, הוא ייקח בחשבון את הנגישות הכללית למרכזי קניות ובילוי. זאת לצד מוסדות חינוכיים כמובן.

רמת הגימור והמפרט של הדירה

דבר נוסף שייקח בחשבון בעת ביצוע הערכת שווי דירה יהיה המפרט שלה ורמת הגימור הכללית. ככלל ניתן לומר כי דירות מודרניות עקב רמת גימור גבוהה ותשומת לב לפרטים הקטנים צפויות להיות מתומחרות במחיר גבוה יותר, זאת בהתאם לרמת ההשקעה בהן כמובן.

תאריך הבנייה של הנכס

פרמטר נוסף שיהיה קריטי זה תאריך הבנייה של הנכס. נכסים חדשים יהיו שווים יותר. כך בעצם יצטרך השמאי להעריך את הירידה בערך הנכס וזאת בהתאם לכמות השנים בהן הוא קיים. השמאי יצטרך לעשות זאת בצורה מדויקת ככל האפשר. ישנם מקרים בהם מחיר הנכס לא ממש יפגע וזאת אף על פי היותו מאוד ישן.

רמת התקינות של תשתיות הדירה

דבר אחרון שיהיה רלוונטי זה רמת התקינות של התשתיות של הדירה. בדרך כלל יהיה שווי גדול יותר לדירות אשר מאופיינות בתשתיות שפועלות כשורה וללא שום תקלות או בעיות לא רצויות. לפיכך יש לקחת זאת בחשבון כאשר חושבים למכור את הדירה או להשיג הערכת שווי שלה. זה דבר קריטי למדי.

קראו גם על: היטל השבחה בחיפה והקריות

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

ג'ינגל
קריירה
דניאל זריהן

ג'ינגל

אחת הדרכים הטובות והיעילות ביותר למשוך לקוחות לעסק שלכם היא פשוט ליצור לעסק ג'ינגל מקורי וייחודי. באמצעות פנטון עסקי ניתן כיום לשווק ולפרסם כל עסק

קרא עוד»
צעצועי מין
Blog
דניאל זריהן

5 צעצועי המין הטובים ביותר לנשים

אם את מחפשת צעצועי מין שילוו אותך במסע אל האורגזמות המופלאות ביותר, כדאי שתכנסי לאתרים וקטלוגים של חנויות אביזרי מין באינטרנט כך שתכלי לבחור מוצרים

קרא עוד»