למי יותר קשה להיגמל, בנים או בנות? ד"ר קובי שגיא משתף

sleeping-690429_640

נושא הרטבת הלילה הוא משמעותי הרבה יותר אצל הבנים. רוב הבנות נגמלות עד גיל ארבע הן ביום והן בלילה. 

כשני שליש מהמטופלים שלנו הם בנים, לעומת שליש בנות ומדובר בנתון שאינו משתנה כבר כשלושים שנה. 

שיטות טיפוליות חדשניות בקליניקה של ד"ר קובי שגיא 

הקליניקה של ד"ר קובי שגיא פועלת כבר מעל לשלושים שנה בתחום הגמילה. עם הזמן גובשו שיטות טיפוליות חדשניות המתאימות לכל הילדים ומיושמות בהצלחה רבה.

כל מהלך כולל חשיבה פסיכולוגית על היבטים רבים כדי ליצור מעטפת נעימה לילדים. לדוגמה, כדי לא להביך אותם, רוב הטיפולים נעשים בבית באמצעות ההורים בהכוונה של הצוות המקצועי וד"ר קובי שגיא. הילד נמצא בבית שלו, בלי אנשים נוספים בחדר ההמתנה, כך שזו השיטה הנוחה והאינטימית ביותר עבורו. 

הילדים לומדים לתרגל את כיווץ שריר הסוגר כך שיבצעו זאת בפועל כשהם מרגישים שהשלפוחית שלהם מלאה. לאחר מכן, מטפלים בשיטת הזמזם, מדובר בסדינית הנמצאת על המיטה ומחוברת לזמזם. כשהילד מתחיל להשתין, הזמזם קולט את הנוזל ולכן מצלצל כדי שהילד יכווץ את השריר וילך לשירותים.

התהליך אורך כמה חודשים, יש אחוזי הצלחה גדולים אך יש גם כמות של ילדים שהשיטה אינה עובדת עבורם ולכן מנסים שיטות התאמה אחרות .

ניסיון למצוא פתרונות חלופיים בהכוונה של ד"ר קובי שגיא 

אם מדובר בילד שגילו שמונה ומעלה, אפשר לנסות טיפול תרופתי אשר מאט את קצב השתן ולכן תוך פרק זמן קצר, לא מתרחשת ההרטבה הלילית. טיפול זה מומלץ בעיקר לטיפול נקודתי, אם הילד ישן אצל חבר או יוצא לטיול כיוון שאם הילד נוטל את התרופה באופן קבוע, הוא מפתח בה תלות וברגע שיפסיק, ההרטבה הלילית תחזור שוב. 

ד"ר קובי שגיא ממליץ גם על טיפולים אלטרנטיביים המבוצעים על ידי מטפלים מצוינים המתמחים בעבודה עם ילדים וטיפלו במקרים דומים כמו לדוגמה מי שעוסק בדיקור סיני, רפלקסולוגיה, הומאופתיה, פרחי באך ובמקרים ייחודיים דיאטה לספיחת נוזלים וטיפול בהיפנוזה. 

אנו מכוונים את הילד באופן מקצועי, עד שיימצא הפתרון. 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?